Akademie III. věku 2024

Podobně jako v loňském roce připravilo i letos Muzeum Moravské Budějovice cyklus programů pro seniory. Programy proběhnou v měsících dubnu, květnu, červnu a září.

Duben - Workshop výroby ručního papíru a autorského deníku

Květen - Lidové tradice na jihozápadní Moravě

Červen - Slavnosti a průvody na Moravskobudějovicku

Třetí program se uskuteční ve středu 19. června 2024 od 10:00 do 11:00 v muzeu. Nabídne pohled na (nejen) městské slavnosti a průvody od začátku 20. století. Přednáška se nevěnuje pouhému popisu průvodů a slavností, ale snaží se poodhalit jejich podstatu a vývoj v průběhu desetiletí. Samotné průvody totiž ukazují proměnu vnímání tehdejších obyvatel k prostoru, ve kterém žili a pohybovali se. Program neopomine ani vliv městské kultury na okolní obce.

Účast na programu doporučujeme rezervovat předem, na e-mail m.budejovice@muzeumtr.cz, nebo telefonicky na 568 421 100, případně na recepci muzea.  Vstupné na program činí 30 Kč.

Září - Kresba

Poslední program se ustkuteční ve středu 18. září od 10:00 do 12:00. Podle počasí proběhne buď v muzeu, nebo venku. Zúčastnit se může každý, zkušenosti s kresbou nejsou nutné. Vyzkoušíme si realistickou kresbu. Cena za program 60 Kč.